Rande s Jiřím a jeho psem

Moje kolegyně Petra nemá chlapa. Já z toho trochu viním fakt, že od svého posledního rozchodu někdy vloni v létě přibrala a má tedy prdel jako pivovarská kobyla. Dřív jsem na ní v práci ze srandy řehtal, ale potom, co se mi přiznala, že mi za to začala plivat do kafe, jsem toho nechal. Nechtěl jsem totiž chytit nějaký ženský nemoci, abych potom sám začal mít prdel jak pivovarská kobyla.

Nedávno mi na cigáru řekla, že to funguje tak, že člověk dostane vždycky to, co zrovna nechce. Jakmile hledá vztah, dostává se mu jen hromada sexu na jednu noc a naopak. Protože jsem se rozhodl, že si už zkusím najít nějakou vážnou známost, donutila mě tahle úvaha přemýšlet. Ale ještě než jsem stihl vydechnout kouř, stačil jsem se uklidnit tím, že na horoskopy, karmu a podobný pravdy Paula Coelha nevěřím, a tak jsem jen přikývnul a zařehtal. Tentokrát jen v duchu.

Ten samý večer jsem se vydal na dlouho odkládaný rande s Jiřím. Tmavý vlasy, zelený oči, strniště, široký ramena a fakt, že byl tak trochu cynická svině jako já, signalizovaly vysokou možnou shodu. Chvílemi jsem měl pocit, že jsem se do něj hned na prvním rande trochu zakoukal, ale uklidnilo mě, že mi u toho i stálo péro, takže to asi nebyly žádný hluboký city, ale jen obyčejná nadrženost.

Večer s Jiřím ale doopravdy probíhal velice dobře. Zhruba čtyři pět hodin jsme strávili výměnou jízlivých komentářů na ostatní lidi v baru či pomlouvání společných známých, kterých jsme, jak jsme zjistili, měli až překvapivě mnoho. Jiří sem tam prohodil nějakou historku se svým psem Rogerem či doporučení na nezvyklá místa, kde se dá v Praze šukat.

“Hele, tak někdy můžu vzít Rogera a vyrazíme společně do ZOO, jestli budeš chtít. Klidně i bez toho sexu,” prohodil a mrkl na mě, když zrovna dovyprávěl o mrdu se svým bývalým za oborou s vlky.
“To můžem,” odvětil jsem suše, bez mrknutí, abych si zachoval nějakou tajemnost.

Ještě chvíli jsme klábosili, až mě něco před půlnocí pozval Jiří k sobě domů. Souhlasil jsem, i když mě trochu sralo, že si možná poseru povedený rande hned sexem první den, ale furt jsem doufal v to, že jsme se opili natolik, že možná jen vedle sebe usneme.

Hned jak Jiří odemkl dveře, objevil se v nich třicetiletý blonďák v tričku a boxerkách. Uklidnil jsem se, že když bydlí ještě se spolubydlícím, tak by to k sexu vést nemuselo.

“Hey, this is Milan and this is Roger,” představil nás Jiří a mně hned začaly dávat smysl podivné historky se psem. Jiří už tři roky chodí s Britem Rogerem. A já jsem se najednou ocitl asi pět minut před mrdáním ve třech.

Zachoval jsem se jako srab a dohrál jsem to, aby si o mně nepomysleli, že jsem totální kretén, který si myslel, že je Jiřího přítel pes. Oba chlapci se na mě vystřídali a když jsem se šel osprchovat, zatímco oni se měli připravit na to, že oba pak ošukám já, jak mi slíbili, vyhekl na mě Jiří ještě do koupelny: “Hele, Milane, už to asi necháme. Roger ráno brzo vstává a už skoro usíná. Půjč si ručník na topení a až půjdeš, tak jen zabouchni, já za tebou pak zamknu.”

Z nasranosti z toho, že jsem si ani nezašukal a ani nedostal nocleh, jsem jim v kuchyni při odchodu ukradl sáček pražených mandlí. Takže jsem si naštěstí pořád připadal jako záporák.

Bejt omrdanej dvěma borci a nechat se vyhodit ve dvě ráno na ulici jsem ale fakt nechtěl. Takže Petra měla nakonec pravdu. 

Roger that.

PB