Kdy je nejlepší čas na coming out?

Coming out je mezi mými kolegy a kamarády jedno z nejvděčnějších témat. Jeden z nich se o něj zajímá natolik, že ho podezírám z toho, že se k tomu vlastnímu teprve chystá. Ale stejně jako u prvního vzájemného prohrábnutí kalhot na začátku vztahu je ze všeho nejdůležitější správný timing. Tak tady máš, Matěji, a vlastně i vy všechny ostatní buzny nevyautovaný, jednoduchý přehled, kdy to na své okolí vybalit:

V patnácti
Nikdo vám to nevěří. Všichni to považují jen za výmluvu na to, že si nejste schopni sehnat holku, i když máte na táborech podezřele dobré taneční pohyby. Uskupení nejošklivějších spolužaček ze třídy se rozhodne, že vám od vašeho mindráku pomůže, a snaží se vás všemi možnými způsoby dostat do postele. Převážně i z toho důvodu, že je zatím taky nikdo neprotáh. Vás nejlepší kamarád vám sice tvrdí, že vám věří a že je s tím ok, ale videohry chodí hrát raději k někomu jinému.

V osmnácti
Nikdo vám to nevěří. Rodiče vás víceméně slušně žádají, abyste jim přestali dělat ostudu, než odjedete na vysokou nebo si najdete vlastní byt, kamarádi to považují jen za záminku, abyste mohli nějak omluvit svůj úlet s tělocvikářkou Natašou. Vaše ošklivé spolužačky jsou shovívavější a s radostí vás berou na nákupy. Nechávají toho ve chvíli, kdy zjistí, že i jako gay nemáte sebemenší vkus. Do zaměstnání nebo na vejšku nastupujete už jako buzna, takže tam ode všech dostáváte dárky ve tvarů penisu a všem to přijde nápadité a originální.

V pětadvaceti
Nikdo vám to nevěří. Všichni kromě vaší matky vám tvrdí, že by vám to už přece muselo dojít dávno. Ta jediná připouští, že by to mohla být pravda, a tak se snaží na poslední chvíli zabřeznout, aby měla náhradu za vnouče, kterého se od vás nedočká. Matky vašich ošklivých exspolužaček pláčou, protože pokud by se to ukázalo jako pravda, nedočkají se vnoučat ani ony. Plni elánu z nově nabyté identity vyrážíte do nejbližšího gay baru, kde zjišťujete, že ve světe buzen už jste dávno za zenitem.

V pětatřiceti
Nikdo vám to nevěří. Za ty roky jste si vybudovali tak silnou iluzi toho, že jste heterák, že jakoukoliv vaši snahu o vyoutování se rozbije každý na první pokus tak, že vám začne před ksichtem mávat vaší obří sbírkou pornáčů a zářezy, který jste během své hetero etapy získali. Jediní, kdo mají jisté pochybnosti a připouští, že byste fakt mohl být buzna, jsou vaše ošklivé exspolužačky, které se začínají připravovat na to, že umřou samy. A že je pak sežerou jejich kočky.

V pětačtyřiceti
Nikdo vám to nevěří. Zejména ne vaše děti a manželka, jedna z vašich ošklivých exspolužaček. Když si po několika měsících uvědomíte, kolik práce, složenek za alimenty a papírování by váš coming out obnášel, vyserete se na to. Manželka vám stejně dovolila jezdit na víkendy ke strejdovi Renému, takže vám to je vlastně ve výsledku jedno.

V pětapadesáti
Věří vám to úplně každý. O tom, že chodíte do buzinců balit dvacetileté zajíčky, už dávno stejně všichni ví, včetně vašich ošklivých exspolužaček.

PB