Neštěstí v lásce, štěstí ve hře

Tohle rčení zná každý pravděpodobně naopak – štěstí ve hře, neštěstí v lásce. Používají ho zakomplexovaní sráči, kteří nepřejí svým kamarádům pět výher v řadě v piškvorkách a předpovídají jim za to, že jejich životní lásku v blízkých týdnech srazí autobus, nebo že skončí nadosmrti u masturbace.

Funguje ale jinak. Vyzkoušeno za vás.

Taylor Swift zpívá o tom, že “love’s a game”, ale protože nemá svoje poslední album na Spotify, nemůžete ji brát vážně. Love’s love, dating is a game!

Buďte si jisti, že jakmile se vám zesere vztah, půjde vám randění od ruky. Poznáte spoustu zajímavých lidí, kteří na několik prvních pohledů nevypadají jako úchyláci, co se vás na druhém rande pokusí znásilnit svazkem baby karotky. Všechny tyhle temné pravdy o nich zjistíte až ve chvíli, kdy dojde na lámání chleba a praskání kondomů.

Na Grindru narazíte na desítky milejch a sympatickejch hochů. Dokonce někteří z nich budou mít na profilovce vidět i obličej. Sejdete se s jedním, se dvěma, se třemi. Se všemi to bude vypadat tak slibně, že budete trochu nervózní z toho, že si budete muset nakonec nechat jen jednoho z nich. Nezůstane vám ale žádný, protože o prvním zjistíte, že je HIV pozitivní, což mu nebrání v tom, aby i tak šukal v Termixu s nalitými cizinci bez gumy. Na druhého praskne, že ačkoliv mu je 34, bydlí v rodinném domku v Kralupech nad Vltavou a dělí se o koupelnu s tatínkem a maminkou. O víkendech i s babičkou, brr. A třetí se ukáže jako úplnej a děsivej kokot, když vám na třetí rande přinese klíče od svého bytu.

Vyzkoušíte to tedy na Tindru, protože to je teď jediná alternativa Grindru pro heteráky a u všech vašich kolegů to děsně frčí. Nachytáte spoustu matchů s naprosto skvělými borci, se kterými si budete psát dlouho do noci. Budou vtipní, příjemně flirtující a ani jeden, k vašemu překvapení, nepožádá o fotku vašeho péra. S většinou si ale nebudete schopni domluvit rande, protože “furt něco mají”. Nakonec vám zbudou dva. S jedním se budete muset sejít nejmíň čtyřikrát, abyste zjistili, že má v jednu chvíli přítele a tři stálé milence, a druhého odkopnete už po druhém rande, kdy na něj praskne, že se mu nelíbil poslední koncert Katy Perry.

A to jsem ještě zapomněl na toho, který bude tvrdit, že je z Vinohrad. Ale bude tím myslet Vinohrady v Brně a v Praze se zdrží jen na praxi.

S nechutí se tedy vrátíte na iBoys. Tam si mezi těmi všemi nabídkami fistingu a sexu na chems vyberete jednoho rozumného kluka. Ten se vás ale po měsíci zeptá, jestli vám nevadí, že se občas rád oblíká do dámskýho prádla. I to byste skousli, ale po chvíli se ukáže, že není vůbec schopnej nakupovat ve slevách a nechává za podprsenky a tangáče pět litrů měsíčně.

Budete bezradní, ale pak si uvědomíte, že se vám kolegyně snaží už několik týdnů dohodit jednoho svého kamaráda. Šlape to s ním skvěle až do okamžiku, kdy zjistíte, že před rokem se s onou kolegyní rozešel a přesedlal na kluky. Ať se budete snažit sebevíc, přepadne vás následně nezvladatelné chichotání, když se tento kluk s vámi pokusí o sex nebo když vaše kolegyně, na kterou praskne tohle tajemství, bude doplňovat papír do tiskárny.

Nezbyde vám nic jinýho než vyrazit do baru. A tam čekat. A popíjet. A po dvou týdnech každodenního vysedávání u long islandu zjistit, že jste vyčerpali svůj kvartální rozpočet na chlast a stejně jste nenarazili na nikoho zajímavýho.

Pokud nejste single alespoň půl roku, nebo lépe rok, vyserte se na randění. Půjde vám sice možná dobře, ale k ničemu nepovede.

Stejně jako za všechno ostatní, i za tohle může nerozvážná politika bývalé Kalouskovy vlády.

PB