6 typů uživatelů, na které narazíte na Grindru

“Hele, vy gayové máte takovou tu aplikaci na seznamování, co?” zeptal se mě kolega, když jsme byli s několika lidmi po práci zapíjet konec týdne a fakt, že díky Velikonocům budeme moct ignorovat klienty o den déle.

Kdykoliv se tahle otázka ozve ve skupině lidí, rozzáří se mi oči jak těsně před výstřikem. V tu chvíli vím, že budu mít s trochou snahy víc pozornosti, než kdyby Tim Cook představoval revoluční přemístění tlačítek hlasitosti na druhou stranu iPhonu.

“Jasně, Gridr, prostě se podíváš, která buzna je poblíž, napíšete si a domluvíte si během chvilky mrd nebo, ehm, rande.”

“Hustý!” zaznělo sborově a telefon s otevřenou aplikací začal kolovat kolem stolu.

V tu chvíli ale vždy nezapomenu dodat, že to není tak úplně jednoduchý, neboť jako i v případě jiných aplikací a sociálních sítí, i tady se určité typy uživatelů spolehlivě opakují.

Zelenáč
Je na Grindru teprve chvíli a věří, že tam někdo chodí i za jiným účelem, než je anonymní šuk. Je to naivní kretén, vysmějte se mu.

Turista
Praha je plná cizinců, kteří si sem přijeli zamrdat s evropskými kluky. Tuzemská buzna má tak spoustu příležitostí, jak si domluvit sex s někým, u kterýho nehrozí, že by si vás potom chtěl přidat na Facebooku a zajít nedejbože třeba na kafe. Prostě se domluvíte, přijdete na hotel, zašukáte si a jdete domů. Když máte echt štěstí, tak vás u sebe nechá přespat a ráno vás propašuje na snídani.

No Face #1
Týpek, která se seznamuje zásadně přes části těla. Hrudník, bradavky, stehna, bicepsy, lýtka, prsty u nohou. Váš obličej ho nezajímá, nemusíte se strachovat, že by vás odsoudil na základě toho, že jste hnusní, máte-li dostatečně namakané břicho. Někdy už svojí profilovkou na férovku přiznává, že má fetiš právě na nohy nebo ruce, jindy si vyfotí celé tělo od krku dolů a nechá vás tápat. Což od něj rozhodně není slušné.

No Face #2
Místo profilovky má fotku svojí kočky, delfínů v mořském akváriu nebo svojí oblíbené pokojové rostliny. Což znamená, že je hnusný a nemá ani žádnou zábavnou úchylku na nějakou část těla. Nebrat.

Umělec
Protože Grindr je třeba oproti iBoys mnohem více o vizuální impresi, jsou oškliví lidé ve značné nevýhodě. S tím, že mají obličej jako Zdeněk Troška, se tedy vypořádavají tak, že namísto make upu aplikují zhruba šest až sedm instagramových filtrů, aby nebyl na jejich obličeji čitelný jediný rys. Člověk by si možná řekl, že na vzhledu nezáleží, ale riskněte si to, že krom odporného ksichtu bude mít i malý péro…

Pokrytec
Fotka obličeje, v profilu nějaké roztomilé žvásty a zmínka o tom, že sex na jednu noc rozhodně nehledá. Ve skutečnosti má takto vyplněný profil jen v případě, že by jeho hetero kolegové chtěli Grindr ukázat, a aplikaci si se zájmem zapíná jen, když je nadržený a dostane chuť na nezávaznou mrdačku. K té často ale nedojde, protože se udělá dřív, než si stihne něco domluvit.

A až vám někdo bude tvrdit, že nepatří ani do jedné z těchto kategorií, nevěřte mu, protože opravdický vztah si na Grindru našel zatím jen jeden pár v období mezi světovými válkami.

Když se mi telefon po mém přednesu vrátil zpátky, zjistil jsem, že mi kolegové stihli domluvit dvoje olizování podpaží, jedno podvazování koulí a dokonce troje čuchání starejch tenisek.

Jsou to zlatíčka.

PB