O knize

„Jsem teplej a žiju v Praze. A přišlo mi to natolik důležitý, že jsem o tom musel napsat knihu.“

prazska-buzna_obalkaOd coming outu až po krizi středního věku zažije průměrný gay spoustu věcí, o kterých si myslí, jak jsou jedinečné, ale ve skutečnosti si jimi projde prakticky každý – od krále gay barů až po nepřiznaného kluka z vesnice. Jinak to neměl ani Milan, který si celých patnáct let nahodile vedl deník, abyste mu mohli alespoň naoko závidět. A to bez ohledu na to, jestli jste gay, lesba nebo třeba i heterosexuál. V takovém případě je pro vás v knize přichystán i přehled toho, co byste jako začínající buzna měli vědět, pro případ, že by vás konvenční heterosexuální život začal nudit.

Pražská buzna je debutem Jiřího Markvarta, který si jako každý správný gay buduje kariéru v reklamě. V roce 2015 psal stejnojmenný blog, který se během několika měsíců vyhoupl na místo jednoho z nejúspěšnějších českých queer blogů vůbec. Čtenáře si získal zobrazováním notoricky známých životních situací s velkorysým nadhledem i svým nevybíravým smyslem pro humor. Bez ohledu na vaši orientaci vás bude čtení Pražské buzny bavit. Možná i trochu urážet, ale rozhodně víc bavit.


Pražka buzna je, nebo spíš byl, blog, na kterém hlavní hrdina Milan vyprávěl během roku 2015 až děsivě reálné příběhy ze života gayů v Praze. Bylo to sprosté, vtipné a místy i trochu za hranicí společenských konvencí. Přesto si blog za necelý rok získal přízeň několika desítek tisíc čtenářů, mezi kterými nebyli zdaleka jen gayové. Ti se pak hádali, kdo Pražskou buznu miluje, nebo naopak nenávidí víc.

Když 1. ledna 2016 blog skončil, ozvala se spousta lidí, kteří se dožadovali pokračování. A další spousta se na něj složila prostřednictvím projektu na Startovači, když se vybralo víc než 100 tisíc korun na to, aby mohla vzniknout knížka na motivy blogu.

A je tady. Pražská buzna vyšla knižně; na 296 stranách v pevné vazbě formátu A5. A navíc s více než třemi čtvrtinami úplně nových textů, které na blogu nebyly a nikdy nebudou. Stáhněte si ukázku a sledujte Pražskou buznu na Facebooku, ať víte všechny novinky včas.

Koupit knihu


Pražskou buznu vytvořil a napsal Jiří Markvart.


iboys

mediální partner knihy
(partner se zavázal, že nijak nebude ovlivňovat obsah textu)