Matematický důkaz, proč si nikdy nikoho nenajdete

Nikoho nebaví hledat stále nový výmluvy, proč je pořád single. A tak, až se vás na to někdo příště zeptá, vytaste na něj kromě svýho péra i tuhle nezpochybnitelnou statistiku.

V Praze je 1 260 000 lidí. Z toho, nebuďme troškaři, je zhruba 7 % buzen a dalších 7 % leseb. Proč sedm? Vzhledem k tomu, že se buzny do matičky darkroomů stahují, byla by čtyřka, potažmo dvojka, směšně malé číslo. Navíc o sedmičce zpívaly Black Milk, takže to byla jasná volba. To máme 88 200 kuřbuřtů. Plus vy.

Předpokládejme, že polovina z nich je na vás moc stará, nebo moc mladá, nebo nepřiznaná. Jsme na 44 200. Což je pořád dost dobrý, protože to je patrně podstatně větší číslo, než je váš čistý měsíční příjem.

V tuhle chvíli si ale musíte připustit, že jste vybíravej spratek a lajkovali byste selfíčka na Instagramu jen každýmu třetímu z nich. Kalkulačka v mým iPhonu tvrdí, že je to 14 733 a jedna třetina, ale jelikož by bylo třetit lidi nehumánní, zaokrouhleme to nahoru na 14 734.

Když už jednoho z těch skoro patnácti tisíc buzíků máte a držíte se vzájemně za péra, přijde na řadu to, kdo koho bude doma a v parku a na veřejných záchodcích nakládat. Dobrá čtvrtina jsou pouze pasivové, obdobně dobrá pouze aktivové. A jelikož byste budoucí hádky s nimi mohli napravovat jenom kouřením, šel by váš vztah stejně brzo do kopru. Čtvrtina ven, jsme na 11 050.

Ale nemůžete přece jenom šukat. Nebo teda můžete, ale proč byste potom spolu vůbec chtěli chodit. Po několika prvních mrdačkách tedy přijde chvíle na prohození pár slov. Což neznamená nic jiného než to, že si s polovinou nebudete mít co říct. Zbývá 5 525, což už je doufám podstatně menší číslo, než je váš čistý měsíční příjem.

Teď si vemte, že 50 % z nich je ve vztahu. To už není nějaký smyšlený číslo a ani o něm nezpívaly Black Milk. Je to zjištění britských vědců a co jsme, abychom jim nedůvěřovali? Takže 2 763.

Pokud si říkáte, že to je furt dost, jste sobecká prasata a nedochází vám, že dvou třetinám se naopak nebudete líbit vy a polovina si naopak nebude mít co říct s vámi. 460.

U poloviny nikdy nepropukne ta správná chemie, takže ať k sobě budete čuchat, jak budete chtít, budete si vzájemně furt smrdět. 230.

Se zhruba deseti z nich jsme už chodili nebo přinejmenším spali. A to vás dost šetřím. 220.

Dvacet z nich má tak špatný péro, že na něm nejde udržet funkční vztah. 200.

99 % ze zbytku pořád miluje svýho bejvalýho, má breberky, psychickou poruchu, nosí slipy nebo poslouchá Shakiru. Toto číslo sice není podpořeno žádným solidním výzkumem, ale zpívá o něm Nena v 99 Luftballons, takže bych ho bral za průkazný.

2.

Jeden je Pražská buzna.

1.

Good luck.

PB