Choďte jen s tím, s kým můžete slavit narozeniny společně

Až někdy budete přemýšlet o tom, jestli s někým začnete chodit, ubezpečte se, že je váš potenciální partner stejně starý. Ideál je přesně na den, super je týden, pokud mezi vámi není věkový rozdíl větší než jeden měsíc, dá se to ještě tolerovat. Cokoliv nad a pod je předem jasnej průser. Ukážu vám proč.

Protože jsem sobeckej, vztáhnul jsem to zase k sobě. Představte si tedy, že vám je 25 let a váš partner je:

Mladší o 10 let
Musíte se vypořádat s tím, že váš koloušek chodí teprve na střední a vydělává si ve Starbucks 70 korun na hodinu. Pravděpodobně ho překvapí, když se ho budete snažit potěšit fancy večeří v podobě Happy Mealu, a bude se dožadovat, abyste mu dopřáli alespoň Ambiente. A taky bude potřebovat nový mobil. A oblečení. A laptop, MacBook Air, samozřejmě, aby ve třídě nebyl za lůzra.

Až mu tohle všechno koupíte, rozejde se s vámi a začne píchat se svým spolužákem.

Mladší o 5 let
Zatímco vy jste už přišli na to, že se dá spokojeně žít i bez titulu a od 22 pracujete na plnej úvazek, váš přítel je v prváku na vejšce a je plný ideálů. Kromě toho si ve Starbucks vydělává už dokonce 90 na hodinu. Je-li to náplava, bude si vám stěžovat, jak nechápe Prahu, je-li místní, bude si vám stěžovat, jak Praha nechápe jeho. Sem tam mu tedy zaplatíte nějakou dovolenou, aby přišel na jiné myšlenky.

Až na ty jiné myšlenky přijde, rozejde se s vámi a začne píchat se svým spolužákem.

Starší o 5 let
Má hypotéku a nechápe, proč vy bydlíte ještě v podnájmu. Má důchodové pojištění a nechápe, proč vy vůbec nemyslíte na budoucnost. Má iPhone 6 a nechápe, jak vám může stačit jen iPhone 5s. Má svůj štamgastský stůl v Hemingwayi a nechápe, proč mu navrhujete, že byste mohli někdy jen tak zajít do nádražky na zelenou. Má BMW X6 na leasing a nechápe, jak můžete žít v Praze bez řidičáku.

Až tohle všechno pochopí, rozejde se s vámi a začne píchat se svým realitním makléřem.

Starší o 15 let
Tenhle věk je velký boj. Váš partner pravděpodobně už překonal krizi středního věku a přesunul se do mnohem horší krize post středního věku. Bude vám dokola opakovat, co za svůj život nestihl, na jaké věci nemá a co promeškal. Vy ho budete uklidňovat, že ještě nic nepromeškal, že dokáže, cokoliv bude chtít, a že vás přece nemusí brát jako náhradu svých domnělých neúspěchů.

Až vám dá za pravdu, rozejde se s vámi a začne píchat se svým psychoterapeutem.

Starší o 30 let
I když vaše první rande i sex byly navzdory očekávání naprosto skvělý, po chvíli vám začne vyčítat, proč chodíte tak často ven, proč máte tolik kamarádů, proč tolik pijete, proč si kupujete tolik kosmetiky a jak je možný, že nemáte přehled, co dávají jaký den v televizi. Neustále vám dává za vzor vašeho otce, což vás vytáčí a jeho vytáčí, že vás to vytáčí.

Až ho to začne vytáčet dostatečně, rozejde se s vámi a začne píchat s vaším otcem.

Starší o 45 let
Ačkoliv mu tvrdíte, že vás okouzlil tím, jak odhodlaně dochází na Univerzitu třetího věku, přesto si myslí, že jste s ním jenom pro peníze.

Až zjistí, že to je pravda, rozejde se s vámi a začne píchat se svým spolužákem.

PB